Ogólnopolska kampania marki Duda Nasze Polskie

19 PAŹ, 2021 GODZ: 07:45

Smak wędlin to jeden ze znaków rozpoznawczych polskiej kuchni. Marka Duda, od 30 lat obecna na rynku, podkreśla jego rolę w nowej kampanii reklamowej linii produktów „Nasze Polskie”. Seria humorystycznych spotów od 18 października już na antenie ogólnopolskich stacji telewizyjnych.

O tym, jak zaskakujące skutki może przynieść odmowa poczęstunku polskimi wędlinami przekonują się bohaterowie kampanii produktów Duda „Nasze Polskie”. Marka rusza w ten sposób z nową platformą kreatywną pod hasłem „TAK KULTOWE”.


- „Nasze Polskie” to produkty oddające charakter rodzimych wędlin, z których jesteśmy dum-ni. Zależało nam, by opowiedzieć o tym w humorystyczny, nieszablonowy sposób, stąd seria niefortunnych, wręcz absurdalnych zdarzeń będących efektem odmowy skosztowania pol-skich kiełbas – mówi Marietta Stefaniak, członek zarządu ds. strategii i rozwoju spółki Silesia, właściciela marki.

Produktowymi bohaterami kampanii są kiełbasy myśliwska i żywiecka. – Jak wynika z badań Nielsena, myśliwska Dudy to najchętniej wybierana myśliwska w Polsce, od teraz dostępna także w wersji plastrowanej oraz przekąskowej – jako kabanos myśliwski. Z kolei żywiecka to duma i symbol jednego z pięciu naszych zakładów produkcyjnych, który specjalizuje się w produkcji kiełbas suchych, oczywiście dostępna zarówno w batonie, jak i w plastrach – dodaje Marietta Stefaniak.

Reklamowane plastrowane wędliny opakowane są (jako pierwsze i jedyne w kraju) w nowoczesną folię z powłoką antybakteryjną z jonami srebra. Gwarantuje ona bezpieczeństwo i funkcjonalność produktów. Innowacyjne opakowania to odpowiedź Silesii na jeden z trendów konsumenckich, który zyskał na znaczeniu w czasie pandemii koronawirusa.

- Linia „Nasze Polskie” to dzisiaj już kilkadziesiąt produktów z kluczowych kategorii, głównie wieprzowych. Jak wynika z badań, konsumenci kojarzą ją głównie z polskimi, wysoko jakościowymi oraz smacznymi produktami, co podkreślamy w rozpoczętej właśnie kampanii – dodaje Stefaniak.


Kampania emitowana będzie w największych stacjach telewizyjnych, programach tematycznych oraz na platformach VOD. Zgodnie z koncepcją marketingu 360° kampania prowadzona będzie również w mediach społecznościowych, portalach internetowych, prasie i formatach POS.

Konsumenci już teraz mogą znaleźć wędliny Duda Nasze Polskie na półkach największych sieciach handlowych w Polsce, w handlu detalicznym oraz na platformie Allegro.

Wśród produktów marki Duda znajduje się m.in. kultowa pasztetowa, która jest liderem w swojej kategorii w Polsce, najczęściej wybieranym przez konsumentów. Całe portfolio marki Duda oferowane jest zarówno w kanałach handlu nowoczesnego, jak i tradycyjnego.Pozostałe aktualności

Dołączamy do programu wspierającego oszczędzanie.

Aż 89% Polaków deklaruje oszczędzanie – wynika z badań GFK i przeprowadzonego w sierpniu tego roku webinaru poświęconemu analizie rynku FMCG w Polsce. Sieć Biedronka w swojej najnowszej...

01 WRZ, 2022 GODZ: 15:12

Mistrzostwa Polski w Grillowaniu

Ruszyło najważniejsze wydarzenie sezonu – eliminacje do Mistrzostw Polski w Grillowaniu. W szranki stanęło 6 drużyn, prezentujących swój przepis na przygotowanie i podanie najnowszego...

19 MAJ, 2022 GODZ: 09:01