Rewolucyjne opakowania z folii ze srebrem o działaniu bakteriobójczym i antywirusowym są już dostępne w Polsce

28 WRZ, 2021 GODZ: 14:05

Marka Duda – jako pierwsza firma w polskiej branży wędliniarskiej – wprowadzają na rynek innowacyjne i bezpieczne opakowania zawierające folię z jonami srebra o działaniu bakteriobójczym a także antywirusowym. Nowe opakowania to m.in. odpowiedź na oczekiwania konsumentów w czasach pandemii.

– Naszym celem jest dostarczanie nie tylko najwyższej jakości produktów, ale również wdrażanie innowacji zwiększających bezpieczeństwo żywności. Jako pierwszy polski producent wędlin i jako jeden z pierwszych w Europie, wprowadzamy na rynek opakowania z folią z powłoką antybakteryjną. Zawarte w niej jony srebra w 99,9% skutecznie zabezpieczają przed bakteriami i wirusami - mówi Marietta Stefaniak, Członek Zarządu w Zakładach Mięsnych Silesia S.A.

Podkreśla ona, że nowe rozwiązanie jest również odpowiedzią na oczekiwania i zmiany preferencji konsumentów. – Pandemia Covid-19 spowodowała, że konsumenci w większym stopniu niż dawniej dbają o kwestie bezpieczeństwa żywności – dodaje. Jak wynika z ubiegłorocznego badania KPMG „Czy pandemia COVID-19 trwale zmieni zwyczaje zakupowe Polaków?” aż 40% konsumentów zwraca uwagę na swoje bezpieczeństwo i zdrowie.

Jony srebra na powłoce folii są bezpieczne dla człowieka, a jednocześnie uniemożliwiają namnażanie się niebezpiecznych związków poprzez uszkadzanie ich struktur białkowych oraz kodu genetycznego.

- Podczas użytkowania, także w warunkach wilgoci, jony srebra uwalniane są z warstwy folii, by następnie wejść w kontakt z bakteriami, blokując ich metabolizm. W efekcie bakterie giną. Sama powłoka aktywuje się wyłącznie podczas bezpośredniego dotknięcia opakowania, co daje gwarancję najwyższej skuteczności. – wyjaśnia dr Marek Pawlak, Dyrektor Sprzedaży w Grupie Schur Flexibles, która jest producentem folii.

Zakłady Mięsne Silesia S.A. są jednym z liderów branży mięsnej w Polsce. Firma posiada 30 lat doświadczenia i należy w 100% do polskiego kapitału. W swoim portfolio ma takie marki, jak Cedrob z Kurnej Półki, Duda Nasze Polskie i dania gotowe „Czas na…”. W innowacyjnych opakowaniach pojawią się najpierw plastrowane kiełbasy: żywiecka oraz myśliwska marki Duda Nasze Polskie.
Pozostałe aktualności

Mistrzostwa Polski w Grillowaniu

Ruszyło najważniejsze wydarzenie sezonu – eliminacje do Mistrzostw Polski w Grillowaniu. W szranki stanęło 6 drużyn, prezentujących swój przepis na przygotowanie i podanie najnowszego...

19 MAJ, 2022 GODZ: 09:01

Słynna pasztetowa w radiu RMF FM

Od 22 listopada codziennie przez 7 dni w audycji „Wstawaj, szkoda dnia” odbędzie się konkurs Kultowe Polskie Smaki. Zasada jest prosta – odpowiedzieć na pytanie „Co jest kultowym polskim...

22 LIS, 2021 GODZ: 09:53