Projekt aktywizacji zawodowej wychowanków domów dziecka i rodzin zastępczych.

08 LIP, 2021 GODZ: 12:06

W odpowiedzi na potrzeby społeczności lokalnej, nasz dział HR przygotował projekt pt. „aktywizacja zawodowa wychowanków domów dziecka i rodzin zastępczych”. Głównym celem projektu jest wyrównanie szans młodzieży wchodzącej w dorosłe życie. Działania w ramach projektu mają przynieść obopólne korzyści – pomoc w procesie usamodzielnienia się dla młodzieży poprzez ofertę zatrudniania i szeroko rozumiane wsparcie, szansę na zatrudnienie lojalnych pracowników dla spółki.

Pierwszym etapem podjętych działań jest stworzenie możliwości prac sezonowych dla młodzieży ze śląskich placówek opiekuńczo – wychowawczych . W planach przewidujemy szerokie wsparcie w zakresie rynku pracy, edukacji i stabilizacji życiowej dla wychowanków domów dziecka.

Nie czekamy, działamy teraz i tu.

W czerwcu i początkiem lipca zorganizowano 3 wycieczki pilotażowe. Nasze hale produkcyjne zwiedzili wychowankowie pszczyńskich i dąbrowskich placówek opiekuńczo wychowawczych. Podczas spotkań mieliśmy okazję porozmawiać z młodzieżą na temat ich sytuacji na rynku pracy, zainteresowań i celów zawodowych.

Wycieczki miały na celu wybór uczestników projektu. Udało się. My zdobyliśmy grupę kandydatów, a 15 wychowanków otrzymało możliwość zdobycia pierwszych doświadczeń zawodowych, tak istotną dla dobrego startu.

Pozostałe aktualności

Mistrzostwa Polski w Grillowaniu

Ruszyło najważniejsze wydarzenie sezonu – eliminacje do Mistrzostw Polski w Grillowaniu. W szranki stanęło 6 drużyn, prezentujących swój przepis na przygotowanie i podanie najnowszego...

19 MAJ, 2022 GODZ: 09:01

Słynna pasztetowa w radiu RMF FM

Od 22 listopada codziennie przez 7 dni w audycji „Wstawaj, szkoda dnia” odbędzie się konkurs Kultowe Polskie Smaki. Zasada jest prosta – odpowiedzieć na pytanie „Co jest kultowym polskim...

22 LIS, 2021 GODZ: 09:53