Aktywizacja zawodowa wychowanków domów dziecka i rodzin zastępczych – projekt HR

08 LIP, 2022 GODZ: 14:43

„Pozytywna energia – rok realizacji projektu aktywizacji zawodowej wychowanków domów dziecka i rodzin zastępczych. „

Mija rok od rozpoczęcia fantastycznej akcji realizowanej przez naszą Spółkę na rzecz aktywizacji zawodowej beneficjentów naszego projektu „aktywizacji zawodowej wychowanków domów dziecka i rodzin zastępczych”. Udało się nam nawiązać i utrzymać współpracę z 3 ośrodkami opiekuńczo – wychowawczymi. Przez okres tego roku do programu zakwalifikowało się 25 osób, z czego 9 kontynuuje współpracę do dnia dzisiejszego. Młodzież pod pieczą powołanych przez Zarząd Spółki opiekunów miała możliwość zapoznania się z różnymi stanowiskami pracy, między innymi: pracą na dziale konfekcjonowania wędlin, gdzie uczestnicząc w procesie pakowania i etykietowania miała możliwość pracy przy liniach produkcyjnych, a na dziale plastrowania wędlin świadcząc pracę przy nowoczesnych liniach plastrujących dołączyła do  profesjonalnych produkcyjnych zespołów. Młodzież mająca w planach kontynuowanie nauki w szkołach wyższych poznała także organizację pracy w dziale marketingu oraz w dziale organizacyjno- administracyjnym.

Spółka organizując taki projekt ma na celu pozyskanie pracowników, którzy chcą związać swoją przyszłość zawodową z naszymi zakładami, dlatego szczególną uwagę poświęcamy na wdrożenie i  wsparcie młodych w pierwszej w życiu pracy.  Wskazana w wypełnianych przez młodzież ankietach potrzeba bezpieczeństwa w pracy, w jej otoczeniu jest dla nas priorytetem w organizacji pracy. Dzięki bardzo serdecznej współpracy z opiekunami ośrodków opiekuńczo wychowawczych wprowadzamy młodzież na obecny rynek pracy. Działania takie zostały także pozytywnie oceniane przez samych beneficjentów projektu.

Inicjatywa z jaką wyszły Zakłady Mięsne Silesia S.A. jest bardzo innowacyjnym projektem, który w naszej opinii powinien być kontynuowany nadal a nadto powinien być wzorem dla innych firm. Wychowankowie naszych placówek są bardzo zadowoleni z możliwości zatrudnienia w Zakładach Mięsnych Silesia S.A i chętnie chodzą do pracy. Projekt pozwala na rozwijanie ich samodzielności i odpowiedzialności – mówi mgr Renata Zaremba, zastępca dyrektora Dąbrowskich Placówek Opiekuńczo Wychowawczych.

Stworzenie kontrolowanych i bezpiecznych warunków pracy oraz możliwość wypracowania sobie własnych środków finansowych jest dla uczestników projektu dużym motywatorem. Dodatkowo Zarząd z okazji rozpoczęcia roku szkolnego przyznał wytrwałym uczestnikom biorącym udział w projekcie nagrody pieniężne, co również dla uczestników było miłym dodatkiem.

Działania jakie podejmujemy w związku z realizacją projektu nie kończą się jednak na wsparciu tylko 25 uczestników. Spółka Silesia S.A. zorganizowała wsparcie dla 200 podopiecznych z Ośrodków Opiekuńczo Wychowawczych z którymi współpracujemy, tj z Sosnowca, Dąbrowy Górniczej i Pszczyny z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Świąt Wielkanocnych przekazując paczki produktowe.

Realizacja działań objętych projektem jest koordynowana przez Dział HR – mówi Dyrektor Personalny – Sabina Miczek. Jednak w gronie osób odpowiedzialnych za powodzenie projektu są nasi kierownicy, którzy sprawują bezpośredni nadzór nad pracą naszej młodzieży: Kierownik działu konfekcjonowania Ewa Baran pod opieką której jest najwięcej uczestników projektu, Kierownik działu organizacyjnego – Marcin Kud czy dyrektor marketingu Edyta Zębala. Widzimy, że podjęta inicjatywa przynosi efekty, bo młodzież z chęcią chce wrócić do pracy w okresie kolejnych wakacji. W naszej ocenie krótkoterminowe założenia projektu zostały tym samym osiągnięte, ale na tym nie koniec, zaczynamy pracować nad kolejnymi założeniami projektu – długoterminowymi, o których napiszemy wkrótce. 

Pamiętaliśmy również o święcie naszej młodzieży i  na pierwszy projektowy Dzień Dziecka każdy podopieczny otrzymał od spółki do wykorzystania w szkole i na wakacyjnych wycieczkach firmowe lunchboxy i lubiane przez dzieci kabanosy.

W planach mamy także wsparcie w związku z organizacją pikników. Karkówka, kaszanka i smaczna kiełbasa beskidzka zagości na grillu gdzie młodzi będą świętować rozpoczęcie wakacji .

Przed nami kolejny sezon prac wakacyjnych. Czekamy na kontynuację pracy przez naszych beneficjentów oraz zapraszamy również nowych uczestników do projektu.

Pozostałe aktualności

Ruszyła loteria z kamperem od marki Duda!

Uczestnicy uruchomionej przez markę Duda loterii, mogą wygrać między innymi kampera o wartości ponad 400 tysięcy złotych, a łączna pula ufundowanych nagród to ponad 600 tys. złotych....

16 KWI, 2024 GODZ: 08:35

Marka Duda dołącza do kategorii high protein.

Pierwsze w Polsce parówki high protein mające najwyższą zawartość białka w kategorii wprowadziła marka Duda. To odpowiedź na najszybciej rosnący trend w kategorii spożywczej. Produkt...

19 LUT, 2024 GODZ: 12:03
{* *}