Transport i logistyka

 

Lata doświadczeń w zakupach i organizowaniu transportu surowców mięsnych wykorzystywanych do przetwórstwa mięsnego oraz budowaniu siatki dystrybucji naszych produktów do klientów hurtowych i sieci handlowych w oparciu o kooperację z zewnętrznymi przewoźnikami, skłoniły nas do inwestycji w sektorze transportu i logistyki. W ten sposób powstała spółka córka Silesia Logistic Sp. z o. o. świadcząca usługi w zakresie transportu specjalistycznego ładunków w temperaturze kontrolowanej. Posiadamy ponad 20 samochodów ciężarowych i zestawów o dopuszczalnej masie całkowitej 12 ton – 40 ton, w tym chłodnie hakowe, chłodnie typu doppelstock (dwupodłogowe), chłodnie typu multitemperatura. Jeździmy samochodami marki Scania, Mercedes oraz Man. Działalność prowadzimy na obszarze całej Unii Europejskiej. Firma opiera swój potencjał na wykwalifikowanej kadrze z dużym „ładunkiem” doświadczenia i energii. Jesteśmy godnym zaufania partnerem biznesowym, a nasze usługi świadczymy w oparciu o Konwencję CMR. Nasza firma posiada wszystkie dokumenty prawnie umożliwiające wykonanie krajowego oraz międzynarodowego transportu drogowego, m.in.: Certyfikat kompetencji zawodowych, który jest dowodem odpowiednich kwalifikacji oraz warunkiem otrzymania Licencji, Licencję na wykonanie przewozów drogowych rzeczy, Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej spedytora.

Sklepy mięsne i spożywcze

By być bliżej klientów, móc szybciej reagować na zmiany preferencji konsumenckich oraz mieć możliwość oferowania pełnej gamy naszych produktów, w tym także tych niszowych, które ciężko jest znaleźć w sieciach handlowych, zaczęliśmy tworzyć detaliczną sieć specjalistycznych sklepów mięsnych i spożywczych.

Więcej

Grupa kapitałowa

Wokół macierzystej spółki Zakłady Mięsne Silesia S.A. budujemy grupę kapitałową spółek zależnych, które wykorzystują między sobą efekt synergii, a jednocześnie są samodzielnymi jednostkami biznesowymi na własnym rozrachunku, które dają grupie wartość dodaną. W naszych firmach córkach zajmujemy się produkcją dań gotowych oraz karmy dla zwierząt.

Więcej