Rewolucyjne opakowania z folii ze srebrem o działaniu bakteriobójczym i antywirusowym są już dostępne w Polsce

28 WRZ, 2021 GODZ: 14:05

Marka Duda – jako pierwsza firma w polskiej branży wędliniarskiej – wprowadzają na rynek innowacyjne i bezpieczne opakowania zawierające folię z jonami srebra o działaniu bakteriobójczym a także antywirusowym. Nowe opakowania to m.in. odpowiedź na oczekiwania konsumentów w czasach pandemii.

– Naszym celem jest dostarczanie nie tylko najwyższej jakości produktów, ale również wdrażanie innowacji zwiększających bezpieczeństwo żywności. Jako pierwszy polski producent wędlin i jako jeden z pierwszych w Europie, wprowadzamy na rynek opakowania z folią z powłoką antybakteryjną. Zawarte w niej jony srebra w 99,9% skutecznie zabezpieczają przed bakteriami i wirusami - mówi Marietta Stefaniak, Członek Zarządu w Zakładach Mięsnych Silesia S.A.

Podkreśla ona, że nowe rozwiązanie jest również odpowiedzią na oczekiwania i zmiany preferencji konsumentów. – Pandemia Covid-19 spowodowała, że konsumenci w większym stopniu niż dawniej dbają o kwestie bezpieczeństwa żywności – dodaje. Jak wynika z ubiegłorocznego badania KPMG „Czy pandemia COVID-19 trwale zmieni zwyczaje zakupowe Polaków?” aż 40% konsumentów zwraca uwagę na swoje bezpieczeństwo i zdrowie.

Jony srebra na powłoce folii są bezpieczne dla człowieka, a jednocześnie uniemożliwiają namnażanie się niebezpiecznych związków poprzez uszkadzanie ich struktur białkowych oraz kodu genetycznego.

- Podczas użytkowania, także w warunkach wilgoci, jony srebra uwalniane są z warstwy folii, by następnie wejść w kontakt z bakteriami, blokując ich metabolizm. W efekcie bakterie giną. Sama powłoka aktywuje się wyłącznie podczas bezpośredniego dotknięcia opakowania, co daje gwarancję najwyższej skuteczności. – wyjaśnia dr Marek Pawlak, Dyrektor Sprzedaży w Grupie Schur Flexibles, która jest producentem folii.

Zakłady Mięsne Silesia S.A. są jednym z liderów branży mięsnej w Polsce. Firma posiada 30 lat doświadczenia i należy w 100% do polskiego kapitału. W swoim portfolio ma takie marki, jak Cedrob z Kurnej Półki, Duda Nasze Polskie i dania gotowe „Czas na…”. W innowacyjnych opakowaniach pojawią się najpierw plastrowane kiełbasy: żywiecka oraz myśliwska marki Duda Nasze Polskie.
Pozostałe aktualności

Ogólnopolska kampania marki Duda Nasze Polskie

Smak wędlin to jeden ze znaków rozpoznawczych polskiej kuchni. Marka Duda, od 30 lat obecna na rynku, podkreśla jego rolę w nowej kampanii reklamowej linii produktów „Nasze Polskie”....

19 PAŹ, 2021 GODZ: 07:45

Ruszyła kampania marki Cedrob z Kurnej Półki

„Czasami myślisz, że to nic złego, ale wtedy pojawia się on…” – to zapowiedź nowego superbohatera, promującego wędliny drobiowe z Kurnej Półki. Rusza pierwsza kampania reklamowa marki...

30 SIE, 2021 GODZ: 08:50