Projekt aktywizacji zawodowej wychowanków domów dziecka i rodzin zastępczych.

08 LIP, 2021 GODZ: 12:06

W odpowiedzi na potrzeby społeczności lokalnej, nasz dział HR przygotował projekt pt. „aktywizacja zawodowa wychowanków domów dziecka i rodzin zastępczych”. Głównym celem projektu jest wyrównanie szans młodzieży wchodzącej w dorosłe życie. Działania w ramach projektu mają przynieść obopólne korzyści – pomoc w procesie usamodzielnienia się dla młodzieży poprzez ofertę zatrudniania i szeroko rozumiane wsparcie, szansę na zatrudnienie lojalnych pracowników dla spółki.

Pierwszym etapem podjętych działań jest stworzenie możliwości prac sezonowych dla młodzieży ze śląskich placówek opiekuńczo – wychowawczych . W planach przewidujemy szerokie wsparcie w zakresie rynku pracy, edukacji i stabilizacji życiowej dla wychowanków domów dziecka.

Nie czekamy, działamy teraz i tu.

W czerwcu i początkiem lipca zorganizowano 3 wycieczki pilotażowe. Nasze hale produkcyjne zwiedzili wychowankowie pszczyńskich i dąbrowskich placówek opiekuńczo wychowawczych. Podczas spotkań mieliśmy okazję porozmawiać z młodzieżą na temat ich sytuacji na rynku pracy, zainteresowań i celów zawodowych.

Wycieczki miały na celu wybór uczestników projektu. Udało się. My zdobyliśmy grupę kandydatów, a 15 wychowanków otrzymało możliwość zdobycia pierwszych doświadczeń zawodowych, tak istotną dla dobrego startu.

Pozostałe aktualności

Ogólnopolska kampania marki Duda Nasze Polskie

Smak wędlin to jeden ze znaków rozpoznawczych polskiej kuchni. Marka Duda, od 30 lat obecna na rynku, podkreśla jego rolę w nowej kampanii reklamowej linii produktów „Nasze Polskie”....

19 PAŹ, 2021 GODZ: 07:45

Ruszyła kampania marki Cedrob z Kurnej Półki

„Czasami myślisz, że to nic złego, ale wtedy pojawia się on…” – to zapowiedź nowego superbohatera, promującego wędliny drobiowe z Kurnej Półki. Rusza pierwsza kampania reklamowa marki...

30 SIE, 2021 GODZ: 08:50