Projekt aktywizacji zawodowej wychowanków domów dziecka i rodzin zastępczych.

08 LIP, 2021 GODZ: 12:06

W odpowiedzi na potrzeby społeczności lokalnej, nasz dział HR przygotował projekt pt. „aktywizacja zawodowa wychowanków domów dziecka i rodzin zastępczych”. Głównym celem projektu jest wyrównanie szans młodzieży wchodzącej w dorosłe życie. Działania w ramach projektu mają przynieść obopólne korzyści – pomoc w procesie usamodzielnienia się dla młodzieży poprzez ofertę zatrudniania i szeroko rozumiane wsparcie, szansę na zatrudnienie lojalnych pracowników dla spółki.

Pierwszym etapem podjętych działań jest stworzenie możliwości prac sezonowych dla młodzieży ze śląskich placówek opiekuńczo – wychowawczych . W planach przewidujemy szerokie wsparcie w zakresie rynku pracy, edukacji i stabilizacji życiowej dla wychowanków domów dziecka.

Nie czekamy, działamy teraz i tu.

W czerwcu i początkiem lipca zorganizowano 3 wycieczki pilotażowe. Nasze hale produkcyjne zwiedzili wychowankowie pszczyńskich i dąbrowskich placówek opiekuńczo wychowawczych. Podczas spotkań mieliśmy okazję porozmawiać z młodzieżą na temat ich sytuacji na rynku pracy, zainteresowań i celów zawodowych.

Wycieczki miały na celu wybór uczestników projektu. Udało się. My zdobyliśmy grupę kandydatów, a 15 wychowanków otrzymało możliwość zdobycia pierwszych doświadczeń zawodowych, tak istotną dla dobrego startu.

Pozostałe aktualności

Weź udział w konkursie i wygraj 1000 zł!

20.04.2021 wystartowaliśmy z kolejnym konkursem skierowanym dla konsumentów. Do wygrania są nagrody pieniężne:1 x 1000 zł2 x 500 zł40 x bon zakupowy do sklepów E.Leclerc o wartości...

20 KWI, 2021 GODZ: 11:54

Kiełbasa Myśliwska Duda Nasze Polskie numerem jeden!

Kiełbasa Myśliwska Duda Nasze Polskie numerem jeden sprzedaży w kategorii kiełbas myśliwskich w Polsce (z wyłączeniem marek własnych sieci handlowych). Zgodnie z badaniami udział wartościowy...

14 KWI, 2021 GODZ: 13:59