Drobiowe nowości w ofercie

24 CZE, 2020 GODZ: 12:20

Statystyczny Polak spożył w 2018 r. 27 kg drobiu – podaje Związek „Polskie Mięso”. Nasz kraj znajdował się w unijnej czołówce, jeśli chodzi o konsumpcję mięsa białego: najwięcej (36,2 kg) spożywali go Portugalczycy, najmniej zaś Niemcy (20,9 kg).

Jednym z powodów wyboru mięsa drobiowego przez konsumentów są wysokie walory odżywcze. Zawiera porównywalną do wołowiny Ilość białka i mniej tłuszczu od wieprzowiny. Z tego powodu wyroby z drobiu są coraz częściej wybierane przez osoby będące na diecie, prowadzące aktywny tryb życia, a także mające dzieci.

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie klientów wędlinami drobiowymi rozszerzyliśmy ofertę produktów wytworzonych z tego mięsa.

W śród nowości znalazła się, jedyna tak na rynku, idealnie przyprawiona kiełbasa żywiecka drobiowa. Podobnie jak inne wędliny Silesii przygotowano ją z mięsa pochodzącego z Polski (dostawcą jest Grupa Cedrob).

Rozszerzona została również oferta wędlin z Kurnej Półki. Do linii tych produktów o prostym składzie dołączyły wędliny w plastrach – Kurczak gotowany z Kurnej Półki oraz Krakowska z Kurnej Półki – cienkie i równie plasterki, zamknięte w wygodne opakowanie oraz Kiełbasa wiejska z Kurnej Półki.To doskonałe połączenie mięsa drobiowego, pochodzącego z polski, oraz przypraw, które nadają jej wyjątkowego smaku. Kiełbasa o lekkiej konsystencji i pięknym ciemnym kolorze uzyskanym w procesie wędzenia to prawdziwa uczta dla podniebienia. A to wszystko bez zbędnych dodatków, tylko przyprawione mięso z kurczaka + sól peklująca.

Pozostałe aktualności

Zmiany w Grupie Cedrob

Gobarto SA zawarła z Cedrob SA umowę sprzedaży 100 proc. akcji Zakładów Mięsnych Silesia SA. Kwota transakcji wyniosła 108,3 mln zł. Gobarto o zamiarze sprzedaży ZM Silesia poinformowała...

29 CZE, 2020 GODZ: 15:52

Trzymamy masę naszych kabanosów

Będąc w Grupie Cedrob mamy stały dostęp do surowca, co daje nam przewagę konkurencyjną, którą widać choćby na przykładzie naszych kabanosów. Gdy inni zmniejszają gramatury swoich kabanosów...

01 CZE, 2020 GODZ: 10:41